Pogoda, sport i zabawa - Festiwal Wannado zawładnął Wilanowem!

Dodano 12.6.2019

9 czerwca Plaża Wilanów zamieniła się w sportową stolicę Warszawy. Po raz kolejny w Wilanowie odbył się festiwal sportu dla dzieci Wannado. Organizatorzy przygotowali dla rodzin z dziećmi wiele atrakcji, a 20 warszawskich klubów na swoich stanowiskach zaprezentowało różne dyscypliny sportu, wśród których znalazły się m.in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, szermierka, rugby, gimnastyka, boks, MMA, wioślarstwo, futbol amerykański, baseball, łyżwiarstwo, judo, pływanie.

Dzieci mogły sprawdzić swoje siły pokonując tory z przeszkodami i uczestnicząc w przygotowanych konkursach i zabawach. Przy każdym ze stanowisk obecni tam trenerzy chętnie uczyli i pokazywali, jakie zasady panują w danej dyscyplinie oraz jak odbić piłkę, by trafiła do bramki. Ważnym elementem wydarzenia była także obecność dzieci należących już do klubów i uprawiających sporty. Te z chęcią pokazywały swoim młodszym kolegom na czym polega dana dyscyplina udowadniając, że i oni mogą trenować i odnosić sukcesy. W ciągu kilku godzin zabawy nie zabrakło licznych konkursów i gier, w trakcie których najmłodsi mogli wygrać cenne nagrody.

- Festiwal Sportu Wannado odbywa się w Wilanowie już po raz drugi. Zeszłoroczna edycja była bardzo udana i to skłoniło nas, by także i w tym roku zorganizować wydarzenie. Festiwal Wannado to bardzo duży europejski projekt. W czerwcu i we wrześniu odbywa się on także na Słowacji, w Czechach, Niemczech, Anglii, jak również w Australii. Stajemy się coraz więksi i bardzo się z tego cieszymy. Dziękuję klubom, które są z nami, bo zapewniają wspaniałą atmosferę i zachęcają dzieci do uprawiania sportu, co jest dla nas najważniejsze - powiedział Arkadiusz Pilarz, Prezes Fundacji Pasjonaci Życia. Podczas festiwalu na scenie głównej odbywały się prezentacje i występy, w których można było podziwiać m.in. dziewczynki trenujące gimnastykę, pokazujące widzom skomplikowane figury, a także zwinne tancerki. Rozdano także nagrody dla najlepszych sportowców.
Dzisiaj pogoda sprzyja sportowcom. Przy okazji festiwalu chcielibyśmy nagrodzić sportowców, którzy przez cały rok brali udział w zawodach i którzy, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, osiągnęli w zawodach bardzo dobre rezultaty - powiedział Ludwik Rakowski, Burmistrz Dzielnicy Wilanów.

 

Pogoda nie odstraszyła też rodziców, którzy mimo skwaru chętnie towarzyszyli swoim pociechom i dopingowali podczas zabaw. Cieszymy się, że Wannado jest ponownie organizowane w Wilanowie. Byliśmy także w ubiegłym roku i bardzo dobrze się bawiliśmy. Takich festiwali powinno być więcej! Nasze dzieci kochają sport, dlatego chcieliśmy pokazać im jak wielki mają wybór i że mogą zdecydować same, co chcą trenować - powiedziała mama Mateusza i Damiana, którzy wraz z rówieśnikami chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji.