Festiwal Wannado 2019 to ponad 20 stanowisk klubów i stowarzyszeń sportowych w jednym miejscu. Poznajcie takie dyscypliny jak m.in.: futbol amerykański, wioślarstwo, koszykówka, piłka nożna, siatkówka, pływanie, tenis, gimnastyka, zapasy i wiele innych!

9 czerwca bawimy się sportowo na Plaży Wilanów!

2016

Festiwal sportu dla dzieci Wannado zadebiutował w Polsce. Na pomysł organizowania spotkań dzieci ze sportem w nowej interesującej formule wpadli Czesi – pierwszy festiwal odbył się za naszą południową granicą w 2010, rok później odwiedził Pragę.

2017

Po udanym debiucie rok wcześniej festiwal sportu dla dzieci Wannado odwiedził trzy polskie miasta. Oprócz Katowic dzieciaki wraz z rodzicami miały okazję poznać różne dyscypliny sportu także we Wrocławiu i Gdańsku. To był prawdziwie sportowy wrzesień z Wannado!

2018

Ponownie trzy miasta były gospodarzami festiwalu sportu dla dzieci Wannado – tym razem zafundowaliśmy dzieciakom sportowe zakończenie roku szkolnego. Sport i zabawa w czerwcowym słońcu zagościły w Katowicach, Gdańsku i po raz pierwszy w Warszawie.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado to największy festiwal sportowy dla dzieci w Europie Środkowo-Wschodniej. To międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach, na mapie polskiego sportu obecna od 2016 roku. Założenie jest bardzo proste – zaproszenie dzieci w różnym wieku ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci poznają daną dyscyplinę uprawianą w jego mieście i regionie oraz uczestniczą w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „DZIECI - DZIECIOM”” czyli to właśnie młodzi członkowie klubów sportowych prezentują dyscyplinę najmłodszym. W czasie wydarzenia dzieci spotykają się ze znanymi sportowcami, biorą udział w konkursach i zawodach, a przede wszystkim świetnie się bawią.  W 2016 roku festiwal zadebiutował w Polsce - na obiekty Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przyjechało 60 klubów sportowych Śląska i Zagłębia reprezentujących aż 50 dyscyplin sportowych. Stanowiska sportowe odwiedziło 10 ponad 3000 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. W 2017 roku rozszerzyliśmy Festiwal – odbyły się trzy sportowe spotkania w trzech miastach: Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. W tym roku Wannado również gościło w trzech miastach. Zaczęliśmy 3 czerwca w Katowicach, tydzień później, 10 czerwca byliśmy w Gdańsku. Tegoroczną edycję festiwalu Wannado zakończyliśmy 17 czerwca w Warszawie. W ciągu trzech lat łącznie bawiło się z nami ponad 18000 dzieci z rodzicami i opiekunami. Ponad 3000 młodych sportowców pod opieką blisko 500 trenerów i instruktorów ze 190 klubów prezentowało na ponad 260 stanowiskach sportowych ponad 70 dyscyplin. W 2019 roku w ramach Festiwalu Wannado ponownie spotkamy się z dziećmi w kilku miastach w Polsce.

 

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oficjalnymi partnerami festiwalu są Santander Consumer Bank oraz marka Huari.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja LOTTO.