2021

W tym roku, po rocznej przerwie, do Warszawy powrócił festiwalu sportu dla dzieci Wannado. Już od samego rana na plaży w Wilanowie rozbrzmiewała muzyka, słychać było śmiech dzieci i widać było rodziców z radością obserwujących swoje pociechy. Festiwal Wannado jest obecny na mapie polskiego sportu już od 2016 roku.

2019

9 czerwca Plaża Wilanów zamieniła się w sportową stolicę Warszawy. Po raz kolejny w Wilanowie odbył się festiwal sportu dla dzieci Wannado. Organizatorzy przygotowali dla rodzin z dziećmi wiele atrakcji, a 20 warszawskich klubów na swoich stanowiskach zaprezentowało różne dyscypliny sportu, wśród których znalazły się m.in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, szermierka, rugby, gimnastyka, boks, MMA, wioślarstwo, futbol amerykański, baseball, łyżwiarstwo, judo, pływanie.

2016

Festiwal sportu dla dzieci Wannado zadebiutował w Polsce. Na pomysł organizowania spotkań dzieci ze sportem w nowej interesującej formule wpadli Czesi – pierwszy festiwal odbył się za naszą południową granicą w 2010, rok później odwiedził Pragę.

2017

Po udanym debiucie rok wcześniej festiwal sportu dla dzieci Wannado odwiedził trzy polskie miasta. Oprócz Katowic dzieciaki wraz z rodzicami miały okazję poznać różne dyscypliny sportu także we Wrocławiu i Gdańsku. To był prawdziwie sportowy wrzesień z Wannado!

2018

Ponownie trzy miasta były gospodarzami festiwalu sportu dla dzieci Wannado – tym razem zafundowaliśmy dzieciakom sportowe zakończenie roku szkolnego. Sport i zabawa w czerwcowym słońcu zagościły w Katowicach, Gdańsku i po raz pierwszy w Warszawie.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado to największy festiwal sportowy dla dzieci w Europie Środkowo-Wschodniej. To międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach, na mapie polskiego sportu obecna od 2016 roku. Założenie jest bardzo proste – zaproszenie dzieci w różnym wieku ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci poznają daną dyscyplinę uprawianą w jego mieście i regionie oraz uczestniczą w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „DZIECI - DZIECIOM”” czyli to właśnie młodzi członkowie klubów sportowych prezentują dyscyplinę najmłodszym. W czasie wydarzenia dzieci spotykają się ze znanymi sportowcami, biorą udział w konkursach i zawodach, a przede wszystkim świetnie się bawią.  W 2016 roku festiwal zadebiutował w Polsce - na obiekty Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przyjechało 60 klubów sportowych Śląska i Zagłębia reprezentujących aż 50 dyscyplin sportowych. Stanowiska sportowe odwiedziło 10 ponad 3000 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. W 2017 roku rozszerzyliśmy Festiwal – odbyły się trzy sportowe spotkania w trzech miastach: Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. W tym roku Wannado również gościło w trzech miastach. Zaczęliśmy 3 czerwca w Katowicach, tydzień później, 10 czerwca byliśmy w Gdańsku. Tegoroczną edycję festiwalu Wannado zakończyliśmy 17 czerwca w Warszawie. W ciągu trzech lat łącznie bawiło się z nami ponad 18000 dzieci z rodzicami i opiekunami. Ponad 3000 młodych sportowców pod opieką blisko 500 trenerów i instruktorów ze 190 klubów prezentowało na ponad 260 stanowiskach sportowych ponad 70 dyscyplin. W 2019 roku w ramach Festiwalu Wannado ponownie spotkaliśmy się z dziećmi w Warszawie na Plaży Wilanów.